Neden Ahşap Kılıf

Ahşabın psikolojik ve fiziksel sağlığımız üzerinde gerçek ve ölçülebilir bir etkisi vardır. Ahşabın kişi üzerindeki etkisi doğayla iç içe olmakla benzeştir. İnsana doğal rahatlık ve sıcaklık duygusu hissettiren ahşap, kan basıncını ve nabzı düşürür, stresi ve endişeyi azaltır, pozitif sosyal ilişkileri artırır.

Ahşap ve insana etkileri hakkındaki makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Ağaç sağlıktır. Sağlıklıdır. Bir odada bulunan ahşap ürünler nemi dengeleyerek odadaki havanın kalitesini de artırır. Yanı sıra, bir çoğumuz için problem olan elektrostatik yük için de çözümdür. Ağaç sıfır elekrostatik yük içerir.

Ağaç, estetik olarak yenilmezdir. 5000’den fazla ağaç arasından herkesin zevkine uygun bir tane mutlaka çıkar. İhtiyacımıza uygun renk, doku ve yapıda bir ağaç muhakkak vardır.

Bu yadsınamaz faydalarının yanı sıra, ağaç üretimde en ideal hammaddelerden biridir. Çevre dostu, yenilenebilir ve sürdürülebilir bir materyaldir. Ahşap, diğer bir çok hammaddeye kıyasla, üretimi sırasında, daha az co2 üretir ve daha az enerji tüketir.

Woodsaka - Neden ahşap - Üretimin çevreci olması

Woodsaka - Neden Ahşap - Hava Kirliliği

Ağaç, kesildikten sonra uzun bir süre daha karbonu depolar. Dolayısıyla ahşap ev, mobilya, telefon kılıfı ya da başka her hangi bir ürün kullanmak atmosferden co2 miktarının azalmasına katkıda bulunur.

Woodsaka-Neden Ahşap-Çevreci

Bir çok ülke, kesilen her bir ağacın yerine en azından bir ağaç dikilmesini zorunlu kılmıştır. Bu şekilde yeşilin korunması amaçlanır. Şu da bir gerçektir ki, yaşlı ağaçlar genç ağaçlardan daha az karbon absorb ederler. Dolayısıyla, yaşlı ağaçları kesip onları günlük yaşamımızın parçası olan ürünlerin imalatında kullanmak ve yerlerine daha fazla karbon absorb edecek yenilerini dikmek iklim değişimine karşı en etkili savaş yöntemlerinden biridir. Ahşap ürün kullanım ömrünü doldurduğunda doğaya geri döner. Plastik ürünler ise uygun dönüşüm süreçlerinden geçmezse doğada yok olmaları yüzlerce yıl sürer. 

Ahşap kullanmanın doğaya etkileri üzerine yazdığımız makaleyi buradan okuyabilirsiniz.

Woodsaka-1 Ürün 1 Ağaç-Satılan her ürün için bir ağaç dikiyoruz.

Biz de bir ahşap atölyesi olarak, doğaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Var olan en ekolojik ham maddeyi kullanıyoruz. Buna ek olarak, yeşilin korunmasına katkıda bulunmak için aldığınız her bir ürünümüz için bir ağaç dikiyoruz. Bu konuda, onetreeplanted.org ile calisiyoruz. Daha fazla bilgiyi 1 Ürün Bir Ağaç sayfamızda bulabilirsiniz.

Woodsaka

 

DMCA.com Protection Status
Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok

★ Yorumlar

Müşteri Yorumları

50 yorum
88%
(44)
12%
(6)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Ahşap nostaljidir, nostalji de iyi insan olabilmektir.

Ürün henüz bir arkadaşımda elime ulaşmadı fakat ürüne gelmeden önce, iletişim hattı görevlisinin göstermiş olduğu sıcak kanlı yardımseverlik ve samimi hizmet anlayışından dolayı markaya inanılmaz sempati duyduğumu belirtmek isterim.
Zaten durum böyleyken ürünün hatalı yada kusurlu gelebileceği insanın aklına bile gelmiyor.
Yolunuz açık, kazancınız bol ve daim olsun.

5/5

Ahşap Telefon Kılıfı - Touching The Stars

Stand masada kay1yor

Standin alt kisminda laptoplarda olduğu gibi kaydırmaz pedler olsa çok daha iyi olurdu, stand masamda sürekli kayiyor :(

5/5

Ürün çok güzel ve kaliteliydi rengi,dokusu, duruşu muhteşemdi. Teşekkür ederim.

İşçilik iyi, renk koyu

Renk beklediğimden biraz daha koyu çıktı. Ama işçilik harika.