★ Yorumlar

Müşteri Yorumları

10 reviews
70%
(7)
30%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Güzel bir kılıf.

Çok güzel bir kılıf. Arkasında ki işleme ise çok güzel. Resmim çokta belli oluyor ahşapta. Kargom ise hızlı ve zamanında geldi. Açık olmak gerekirse verdiğimiz parayı gerçekten karşılıyor. :)

Mükemmel Kılıf

Öncelikle ürün hakkında söyleyeceğim tek bir şey var; Muhteşem! Sipariş ettiğim zaman bu kadar güzel bir kılıfın elime ulaşacağını tahmin etmiyordum. Onun da sebebi şu ki tahta kokusunu çok sevmemem. Ama geldiği zaman ilk elime aldığımda gelen o güzel tahta kokusu çok hoşuma gitti diyebilirim. Kılıf iPhone SE cihazıma tam oturdu. Kulaklık ve şarj girişi ve hoparlör/mikrofon çıkışları geniş ve kullanıma engel olmuyor. Kenarlarının sert olması ve çıkıntılı olması telefonu düştüğü zaman koruyacaktır diye düşünüyorum. Bunun haricinde kutu içerisinde birde teşekkür notu gelmişti el yazısıyla yazılan. Bunu ben o kadar internetten alışveriş yaptım ki hiç birinde görmedim. Teşekkür ederim o güzel not için Fatma Elif Hanım'a da. Daha fazla söyleyebilecek bir şey bulamıyorum. Teşekkür ederim Woodsaka ailesi :)

H
Ahşap Telefon Kılıfı Tasarla - iPhone 8
H.Ö.
İlginiz, alakanız ve ürünün kalitesi

İlginiz, alakanız ve ürünün kalitesi çok iyiydi. Teşekkürler.

Kaliteli ve guzel bir urun.

Kaliteli ve guzel bir urun. Tesekkurler

Çok Şık

Çok şık,eğimi iyi.Kayma yapmıyor.Kaliteli malzeme.

Siyahın Güzelliği: Venge Ağacı – WOODSAKA

Siyahın Güzelliği: Venge Ağacı

Merhaba,


Bir ahşap telefon kılıfı atölyesi çalışanları olarak ekibimizin en iyi bildiği, ya da en cazip bulduğu, konulardan biridir ağaçlar. Bugün yine tropik iklimlere doğru yola çıkalım ve bir başka asil ağaçla tanışalım: Venge.


Devasa değil, orta ölçekte bir ağaç olan vengenin bilimsel adı -bilmeden olmaz- Millettia laurentii. Kongo havzası, yani Kamerun, Kongo, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya, Mozambik ve Gabon memleketidir.


15-20 metreye kadar uzayabilir, 1 metre çapa ulaşabilir. Dikdörtgene benzer uzunca yaprakları, gül pembe çiçekleri vardır.


Çok sert ve yoğun bir ağaçtır. Mantara, termite ve böceklenmeye karşı son derece dayanıklıdır. En bilinen özelliği, siyah ve beyaz ince çizgili koyu kahverengi çekici ahşabıdır. Koyu kahve rengi, doğal yağlamadan sonra neredeyse siyaha döner. Kesim şekline bağlı olarak koyu renk üzerindeki açık renk çizgilerin belirgiliği artar ya da azalır. Kabuk altı odunu açık sarıdır.


Yapısı iri taneli, ağır ve serttir. Makinede işlenmesi sert bir ağaca kıyasla iyidir, ancak testereyi çabuk köreltir. CNC çakılarının düşmanıdır (çok tecrübe yaşadık).  Açık ve koyu renk kısımları arasındaki yoğunluk farkından dolayı zımparada düzgün bir yüzey elde etmek ince bir işçilik ister. Güçlü bir ağaç olduğu için tornada işlemeye uygundur, çünkü çok yönlü bir sağlamlığa sahiptir. Bu da tornada iyi sonuç sağlar.


Vengeyle çalışmak için gerekli en önemli iki husus var diyebiliriz: ahşap işlerinde ustalık ve oldukça keskin aletler. İşlendiği zaman mükemmel bir yüzeye sahip olsa da işlem sürecinde ağacı tanıyor olmak neredeyse elzemdir. Gözenekleri ve sert dokusu, ustalığın yanı sıra keskin aletler ve kesim aletlerinin sık sık keskinleştirilmesini gerektirir. Aksi takdirde çapak atma riski artar. 800 kuma kadar zımpara yapılmış bir kılıfta yağ kaplaması yapılırken elimize çapak battığı olmuştur.


İyi yapışmasını temin etmek için planyadan çıktıktan ya da zımparalandıktan hemen sonra, beklemeden yapıştırılması gerekir. Ancak reçineliyse yapıştırmak zordur.


Biz tam ahşap kılıflarımızı tek parça ağaçtan işliyoruz, dolayısıyla yapıştırmıyoruz. Venge çok fazla alanda kullanılan bir ağaç, özellikle koyu renginin açık renk ağaç ya da metalle oluşturduğu kontrast onu artistik kullanımın göz bebeği kılıyor.


Bu fotoğraf bizim venge stoğumuzdan. Padukun turuncu kızılıyla yakışmamışlar mı?

Woodsaka-Venge-Ağacı-Wenge-Wood


Bu nadir bulunan ağacı tanımaya yarın devam edelim. Güzel bir gün dilerim.

Paduk ağacını anlattığımız "Kralların Ağacı Paduk" başlıklı makaleyi buradan okuyabilirsiniz.

Sapelli ağacını anlattığımız "Müziği seven ağaç: Sapelli" adlı yazıyı okumak için tıklayın.


Fatma Elif

 _______________________________________________________________

 

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.