Seçenek – WOODSAKA

Seçenek

Woodsaka iPhone ahşap kılıflarının bir Facebook sayfası var, biliyorsunuz. Video, fotoğraf, resim gibi farklı paylaşımların yapıldığı bu sayfayı ben de ilgiyle takip ediyorum. Paylaşılan fotoğrafların hemen hepsini ben çektiğime göre neden merak ediyorum? Çünkü sayfa sorumlusu arkadaşlarım o fotoğrafları bir hikaye ile bize sunuyorlar.


Ahşap kılıfın hikayesi mi olur? Neden olmasın? Aslında hayatımızı kolaylaştıran ya da güzelleştiren her bir eşyanın bir hikayesi vardır. Bir eşyanın üretici açısından hikayesi, hangi hayallerin sonucu olduğu ilginç bir konudur, ancak müşterinin o eşyaya sahip olmaya karar verme süreci bana daha cazip gelir. Beğenerek, düşünerek yaptığım her alışverişten sonra sorarım, “neden bunu seçtim?”
Facebook sayfamız bir fotoğraf paylaşıp benzer bir soru sormuş: “Hangisi senin favorin?”

Seçeneklerimiz arttıkça soru anlam kazanır: “Hangisini, neden seçelim?” Soldan başlayıp fotoğraftaki iPhone ahşap kılıflarını tanıyalım.


İlk ahşap kılıfımız çınardan imal edilmiş, üzeri ince ince işlenmiş gibi duruyor. Bu ince desenler bazen iri kahverengi-kırmızımsı benekler olarak da karşımıza çıkıyor. Desenin ana sistemi benzer, ama ebat değişiyor. Çınar, dokusu sert bir ağaç, işlerken yüzeyi elinizde cam hissi bırakıyor. Sağlam, güçlü bir ağaç.


Ikincisi ceviz, benim değişmez favorim. Sürprizleri seven bir malzeme. Tek bir ceviz bloğundan kaç çeşit birbirinden özel desen elde edebileceğinizi asla tam olarak bilemezsiniz, hangi renklerle karşılaşacağınızı da... Kelimenin tam anlamıyla güzellikte sınır tanımayan görsel bir şölen (Biraz taraflı oldum galiba :)


Paduk, ilk gördüğümde “Bir ağaçta bu renkler olur mu?” diye bakakaldığım bir malzeme. Kırmızı mı desem, turuncu mu? Yoksa az biraz kahverengi mi var? Paletimde olmasını isteyeceğim bir renk skalasına sahip bu ağaç, göz alıcı, biraz şımarık gibi. Üstelik işlerken kiraz reçeli gibi kokuyor.


Açık ton ahşap çeşitleri içinde en sevdiklerimden biri ise fotoğrafta sonuncu -ya da sağdan ilk- sırada, bakış açısına göre. Beyaz üzerine kahve çizgileri ile asil bir ağaç. Dokunduğunuzda elinizde yumuşak bir his bırakıyor. Diğer koyu renklerin yanında biraz yalnız mı kalmış ne?


Kararsız kalınmasını anlayışla karşılayabileceğim kalite ve güzellikte seçenekler sunuyor bu fotoğraf. “Kararsız kaldığında en sevdiğini seç” demişler. Ben cevizi seçtim, peki ya siz?


Seçimlerin mutluluk getirdiği bir hafta sonu dilerim.


Fatma Elif

• • • • •

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok