Neden telefon kılıfı kullanıyoruz? – WOODSAKA

Neden telefon kılıfı kullanıyoruz?

Merhaba

Bu haftayı “Işıkla boyamak” konusunda bir ya da iki bölüm daha yazarak tamamlamayı düşünüyordum ama üst üste aynı konudan bahsetmek istemedim. Haftaya bir kaç tüyo daha yazmayı planladım ve bugün farklı bir şeyler yazayım dedim.

Bu sabah ilk ahşaplarımız “kılıf” olmak üzere CNC’ye girerken sordum kendime: telefonlarımızı neden bir kılıfla kullanıyoruz? Aklıma ilk gelen cevapları sizlerle paylaşmak istedim.

Telefonlarımızı özenle seçiyor, alıyor, bazen büyük meblağlarda ödeme yapıyoruz. Ayrıca akıllı telefonlar döneminde hemen hemen tüm kişisel ya da iş bilgilerimizi onlarda saklıyoruz. Kısacası, maddi ve manevi bir çeşit güçlü bağ kuruyoruz onlarla. Bunun doğal sonucu olarak da bir o kadar koruma ihtiyacı hissediyoruz. “Ben sağlam tutarım, düşürmem” de diyemiyoruz, çünkü yer çekimi bizden daha güçlü. Yüzde yüz bir korumayı hiç bir kılıf garanti edemese de kılıflar, özellikle çizilmelere karşı korurken, sert düşüşlerde de zararı minimumuma indiriyor.

Bu da bizi telefon kılıfı kullanmamızın ikinci sebebine götürür: kılıflar yüzeyin çizilmesini önler, böylece ikinci el fiyatı düşmez. Türkiye’de akıllı telefon değiştirme oranı ortalamasının 2,5 yıl* olduğunu düşünürsek (bu oran %11 için 1 yıl), telefonumuzun ikinci el satış değerini dikkate almak oldukça mantıklı görünüyor.

En önemli nedeni en sona sakladım, telefonumuza bir farklılık sağlamak istiyoruz. Telefonumuzu aynı model telefonlardan ayıra tek özellik (dışarıdan bakınca) kılıfı oluyor. Bu hem kalabalık ortamlarda kullanım kolaylığı sağlıyor, hem de 7/24 yanımızda olan bu kullanışlı makineye bizden bir şeyler katıyor. Bir nevi onu “bireyselleştiriyor”.

Woodsaka ahşap telefon kılıflarımız, her biri kendine özgü renk, desen ve dokusuyla %100 “size özel” olma garantisi veriyor. Aynı ahşap bloğundan yapılmış olsa bile hiç bir kılıf birbirinin kopyası değildir, ağacın doğası gereği bu zaten mümkün olamaz. Kısa ve net olarak belirtecek olursam, ahşap kılıflarımız telefonunuzu diğerlerinden ayıracak, kendine özgü kılacaktır.Sizce bu ahşap kılıf benzersiz değil mi?

Ilk elde bulabildiğim sebepler bunlar. Başka var mıdır? Vardır muhakkak. Sizin sebepleriniz nedir duymak isterim.

Güzel bir gün dilerim.

Fatma Elif

*ttp://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Turkiyede-akilli-telefon-degistirme-sikligi-25-yil.htm

• • • • •

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok