Left Alışverişe Devam Et
Siparişiniz

Alışveris sepetinizde henüz bir ürün yok.

Masaüstü Organizer Seçmek

Masaüstü Organizer Seçmek

Evet, artık bahar. Havalar da ısınıyor. Çiçekler, kuşlar, böcekler, ağaçlar, kısaca cümle alem üzerinden kışın soğuğunu atıyor, uyanıyor.

En son yazıda ufak bir bahar temizliği yapmıştık. Kış soğuğunda pek elimizin değmediği çalışma alanımızın kıyı ve köşelerini tozdan-kirden arındırmıştık. Aynı zamanda düzenlemeye de başlamıştık. Şimdi sıra düzene biraz daha odaklanmakta. Hani o köşede kalmış pergel var ya, yanında yedek uçlarıyla, bir de o yanındaki en sert H uçlusundan en yumuşak B’ye dek uzanan kalemler, o az kullanılıp unutulmuş silgiler, işte şimdi onları derleyip toparlama zamanı.

İhtiyacımız olan ilk şey, bir masaüstü organizer.

Bu yazıya başlamadan düşündüm organizer nedir diye. Hep gördüğümüz, bildiğimiz, kullandığımız bir şeyin tanımı sorulunca bazen kelimeleri bir araya getirmek zordur, tarif edemeyiz. Ben de bir an düşündüm ve bir sözlüğe sormaya karar verdim. İlk tanım bu olsun: Tipik olarak masaya konulan, kalem, ataç gibi ofis ürünleri için bölümlere ayrılmış olan kutu ya da tepsi. Macmillian sözlük de benzer tanımı yapıyor: kalem ve benzeri ufak ofis ekipmanlarını bir araya toplayan ve masa üzerinde tutan muhafaza/saklama kabı.

Birkaç tanım daha inceledim, tarafsız olmak adına, benzer cümlelerdi. Hepsinde üç ana noktaya odaklanılmış: masanın üstüne yerleştirilir, bölmelere ayrılmıştır ve ofis malzemelerini bir arada tutar. O halde bir organizerde aranması gereken şartlar bunlar olmalıdır: işimizi kolaylaştıracak bir tasarım, ofisimize yakışacak bir zerafet. Maksimum fayda için organizer seçiminde dikkatli olmalı ve bu iki hususu göz önünde bulundurmalıyız.

Woodsaka tasarımcıları bu hususları bilerek harekete geçtiler. İlk amaç, doğanın en saf halini, ağacı, en doğal haliyle masanıza getirmekti. Rengini ve dokusunu kaybetmemiş, kimyasallarla kokusu yok edilmemiş ağaçların kullanışlı tasarımlara dönüşmesi ise ikinci hedefti. Organizerlerimiz maksimum faydayı sağlamak üzere tasarlandı. Farklı ebattaki kalemler düşünülerek kalemlik kısmı hazırlandı. Ataç, silgi ya da kalem ucu gibi ufak malzemeler için küçük bölmeler ayrıldı.

Çok amaçlı organizerlerimiz son derece kullanışlı. Ancak masamızda hangi gereçlerin yakınımızda olması gerektiğini düşünerek organizer seçimi yapmak lazım. Yani, ataç, silgi gibi gereçlere daha az ihtiyaç duyuyorsak onları çok amaçlı organizerde toplayabilir, daha çok ihtiyaç duyduğumuz kalemleri ise şık bir kalemlikle yanıbaşımızda tutabiliriz. Burada püf nokta yaptığımız işe göre organizer seçmek ve çalışma alanımızı verimli bir üretim alanına dönüştürmek. Bu hem karmaşayı yok edecek, hem daha az yoracak, hem de üretim kalitesini artıracaktır. Tüm bunlara ek olarak ahşabın güzelliği ofisinizin havasını değiştirecektir.

Eee, bu güneşli bahar gününde ofiste oturup çalışmayı bir şekilde güzelleştirmek gerek, değil mi?

Masanıza baharı getirmek için gerekli bilgileri paylaştığım yazılarımı incelemek isterseniz: 

 

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -1-

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -2-

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -3-

 

Çiçekli ve güneşli günler dilerim:)

 

Fatma Elif

 

Yorum Yazın

Mesajınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.