Left Alışverişe Devam Et
Siparişiniz

Alışveris sepetinizde henüz bir ürün yok.

Masanız Nefes Alsın

Masanız Nefes Alsın

Merhaba,

Bizden bir haberle başlayayım. Woodsaka ahşap atölyemizi yeni yerine taşıdık. Daha fazla güneş alan, önünde ufak bir terası bulunan yeni bir dükkanımız var şimdi. Terasta bir kaç fide domates, biber yetiştirmeyi bile düşünüyoruz.

Bu önemli, çalışılan mekanı sevmek. İş yerlerimiz günümüzün büyük bir bölümünün geçtiği mekanlardır. Bu yüzden hem genel olarak fiziksel koşulları, hem de ofis dizaynında kullanılan materyaller ve tasarım verimli bir çalışma için önemlidir.

Biz işyerlerinizi değiştiremeyiz, ancak ofisinizi zenginleştirebiliriz. Yavaş ve emin adımlarla çeşitlendirdiğimiz Woodsaka ahşap ofis ürünlerimiz doğal malzemesi, net çizgileri, kullanışlı tasarımıyla ofisinizi farklılaştıracak. Masanızı organize etmenizde en büyük yardımcınız olacak bu ahşap ofis aksesuarlarımızı hem şık hem de kullanışlı olacak şekilde tasarladık. Ofisinize yeni ve farklı bir hava katmaya mı ihtiyacınız var? Çalışma masanızı düzenli tutmaya mı karar verdiniz? Şık ve pratik bir ofis seti mi arıyorsunuz? O zaman ürünlerimize bir göz atın.

Güzelliğimiz, kullandığımız malzemede gizlidir: ağaç. Bence bunu kimse reddetmez: ahşap, asil bir hammaddedir. Kendi içinde “başarılı” mesajı taşır. Buna dayanıklılığı da eklenince bazen nesiller boyu kullanılanılabilen ürünlerin başlıca üretim malzemesi olur.

Ofislerde ahşap kullanımının pozitif etkileriyle ilgili birçok çalışma da var. Mesela, Amerikan Orman Hizmetlerinin 2011 raporuna göre yaşam alanlarında ahşap kullanmak çevresel karbon oranını, ahşap olmayan ürünlere göre düşürmektedir. Britanya Kolombiya Üniversitesinin FPInnovations ile ortaklaşa yaptığı bir çalışmaya göre mekanda bulunan ahşabın görsel yüzeyi ve çalışanların stres seviyesi arasında bir bağlantı vardır, ahşabın kullanımı arttıkça stres ve endişe seviyesi düşmektedir. Yani doğal bir malzeme olarak ahşap insan sağlığını olumlu etkilemektedir. İç mekanda yetiştirilen çiçekler, ahşap yüzeyler, mobilyalar, aksesuarlar ve benzeri ürünler kişilerin stres seviyesini düşürmektedir. Stresi kontrol altında tutabilmenin, hem işverenler hem de çalışanlar açısından ne kadar önemli olduğunu ise hatırlatmaya gerek yok. Mutlu çalışanlar, az iş kayıpları, stres kaynaklı hastalıkların azalması... Tüm bunlar üzerinde doğal bir malzeme olarak ahşabın etkisi azımsanamayacak derecede yüksektir.

Tüm bu faydalarının yanı sıra, sayısız dosyaları, dökümanları ve diğer tüm ofis gereçlerini bir arada, belli bir düzen içinde tutabilmek için masa aksesuarları en büyük yardımcımızdır. Kalemlikler, dosya kutuları, mektupluklar, masa organizerleri ve daha fazlası. Masanızı Woodsaka ahşap ofis ürünleriyle yeniden düzenleyin. Masanız nefes alsın.

Masanıza baharı getirmek için gerekli bilgileri paylaştığım yazılarımı incelemek isterseniz: 

 

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -1-

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -2-

Masanızda Bahar Temizliği - Çalışma Alanını Mükemmelleştirme -3-

 

Mutlu bir gün dilerim,

Sevgiyle kalın.

Fatma Elif.

Yorum Yazın

Mesajınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.