Left Alışverişe Devam Et
Siparişiniz

Alışveris sepetinizde henüz bir ürün yok.

Ahşap Kalemlik

Ahşap Kalemlik

Merhaba,

Her zaman tekrar ediyorum, ahşap, yaşam alanlarımızda en çok kullandığımız materyallerdendir. Ofislerimiz ise günümüzün büyük bir kısmını içinde geçirdiğimiz mekanlardan biridir. Dolayısıyla, orada ahşabın kullanılması kaçınılmazdır.

Peki neden?

Ahşap ürününlerin tercih edilmesinin birçok nedeni vardır muhakkak, ancak bana göre en önemli nedenlerden biri onun zamansızlığıdır. Estetik açıdan baktığımızda ahşap geçici moda trendlerini aşan bir asalete sahiptir. Zamana karşı koyar ve hatta ona baskın çıkar. Bu sebeptendir ki günübirlik değişen trendleri takip etmeyen, bilakis bu geçici akımların ötesine geçmek isteyenler için ilk tercihtir. Ve bu özelliklerdir ki onu nesiller boyu özenle korunarak kullanılan bir eşya kılar.

Ofislerde ahşabın tercih edilmesini en önemli sebeplerinden biri budur: bu ürünleri nesiller arasındaki beğeni ve tarz farklılıklarını aşması. Her kuşak için geçerli olan belirli değerler taşır. Bu değerlerden bazıları iştiyak ve başarıdır. Muhtemelen ahşabın estetik güzelliği ve çok pahalı olduğuna dair varolan inanış sebebiyle bir ofisteki ahşap ürünler bu ortak değerleri kendiliğinden yansıtır: işe olan tutkuyu ve başarıyı.

Ayrıca ahşap yenilenebilir bir hammaddedir, doğal olmayan bir malzeme bu özelliğe sahip olamaz. Günlük kullanımdan kaynaklanan ufak zedelenmeleri kendi kendine onarabilir. Dolayısıyla ahşap bir ürün uzun bir süre ve en mükemmel haliyle kullanılabilir.

Çalışma mekanlarında tercih edilmelerinin diğer bir sebebi de ağaçtan mamul ürünlerin çalışanlar üzerindeki, psikolojik ve fiziksel, etkisidir. Çalışanların performansı da çalışma mekanının tasarımından ve mekanda kullanılan materyallerden etkilenebilir. Çünkü performans, yetenek, motivasyon ve imkanların birleşiminin bir ürünüdür. Bu yüzden, çalışanların performansı konforlu, iç mekanda doğal malzemelerin kullanıldığı çalışma alanlarında daha da artmaya meyyaldir. Bir mimarlık firmasının araştırmasına göre ahşap kişinin üreticiliğini artırır. Ahşap ürünlerin, görsel ve dokunsal özellikleriyle, çalışanların yaratıcılığı üzerinde olumlu etkisi vardır. Ağacın sıcaklığı, doğallığı ve kişiyi -özellikle- görsel açıdan zenginleştiren dokusu onu vaz geçilmez kılar.

Woodsaka ekibi son zamanlarda ofisleriniz, çalışma alanlarınız için yeni tasarımlar üzerine yoğunlaştı. Önceliğimiz olarak ahşap kalemlik ve organizerleri belirledik ve işte, yeni tasarımlarımızla karşınızdayız. 

Bu kalemlikler kiraz ve cevizin harika uyumunu masanıza, ofisinize taşıyacaklar. Çalışma alanınıza ağacın sıcaklığını ve doğallığını getirecek. Aynı zamanda bu ahşap kalem kutuları kalemlerinizi, fırçalarınızı ya da makas, küçük cetvel gibi ufak tefek ofis araç malzemelerinizi bir arada tutacak.

Kiraz ve cevizden üretilen bu ahşap kalemlik iki farklı modelde hazırlandı. Farklı ihtiyaçlar için istenilen büyüklükte ayarlanan bölüm ayırıcıları eklendi. Son halini alması için dikkatle zımparalanıp yağlandı. Bu ürünleri tek tek alabileceğiniz gibi ikili olarak da kullanabilirsiniz. Trey V2'de diğer küçük ofis gereçlerinizi toplarken, Trey V1 kalem kutusunun bir bölmesini fırça ya da boya kalemlerinize, diğer bölmesini ise dolma kalemlerinize ayırabilirsiniz. Bu kalemliklerin masanızı organize etmenizde size büyük yardımı olacaktır.

Güzel ve verimli bir iş günü dilerim,

Sevgilerimle,

Fatma Elif

 

Onlarca Seçenekten Sizin İçin Olan Kalem Kutusunu Seçin

 

Yorum Yazın

Mesajınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.