iPhone 6/6 Plus Kılıfları&iPhone 7/7 Plus Kılıfları – WOODSAKA

iPhone 6/6 Plus Kılıfları iPhone 7/7 Plus Telefonlarda Kullanılabilir mi?

iPhone 6 Kılıfları iPhone 7'lere Uygun mu?

Merhaba

iPhone 7, bazı ülkelerde satışa çıktı bile. Geceden Apple mağazasının önünde kuyruklar oluştu. Ve anında karaborsaya da düştü. Peki bu yeni telefonlarımızın kılıfları hazır mı?

iPhone 7’yi bekleyen herkes fark etmiştir, bu yeni model kendinden öncekilere çok fazla benziyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, geçen senenin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı ile aynı ebatta. Yeni model biraz daha hafif, ama ölçüler aynı. iPhone 7: 138.3mm x 67.1mm x 7.1mm; iPhone 7 Plus: 158.2mm x 77.9mm x 7.3mm.

O halde, mevcut iPhone 6 telefon kılıfınız, yeni iPhone 7’nize uyacak mı? Maalesef hayır. Her iki model oldukça benzer görünse ve kılıfın ebat olarak uyumunda bir sorun olmasa da, eski kılıfınız telefonunuzun uygun bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Mesele telefonun ölçüsünde değil yani, esas konu, iPhone 7’de yapıla bazı değişiklikler.

Bu son iki model arasındaki en büyük fark kamera. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kamera tümseği önceki modellerden çok daha geniş. Bu yüzden eski kılıfınızdaki kamera açıklığı problem olabilir. Bu özellikle iPhone 7 için geçerli, çünkü çift kamerası var. Bu yüzden telefon kılıfınızda ekstra geniş kamera boşluğuna ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, kulaklık çıkışının kaldırılması ile eski kılıflardaki bu boşluğa ihtiyacınız kalmadı.

Ve evet, kulaklık çıkışı yok. Bu eski kılıfınızı kullanmanızı engellemeyecektir ama kılıfta artık gereksiz hale gelen o açıklık şık durmayacaktır. Ayrıca, kulaklık çıkışının yerine Apple, yeni modelde ses ızgarası ekledi, ve kılıfınızın ses çıkışışını engellemeyecek dizaynda olması gerekiyor. Aksi takdirde ses boğulacaktır.

Sonuç olarak, eski kılıfınızla bir müddet idare edebilirsiniz, ancak nihayetinde yeni telefonunuzu verimli bir şekilde kullanamayacağınız için, sadece iPhone 7’niz için özel olarak üretilmiş bir kılıf alma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Ürettiğimiz kılıfları görmek için sitemizdeki kılıflar bölümünü ziyaret edin. Kendi telefon kılıfınızı tasarlamak için buradan istediğiniz modeli seçin ve tasarım aracında özelleştirin.

Hala tatilde olanlara mutlu bir tatil, işbaşı yapanlara verimli bir iş günü diliyorum.

• • • • •

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok