iPhone 7 Söylentileri -2 – WOODSAKA

iPhone 7 Söylentileri - 2

Merhaba

Söylentilerle devam... Gerçek çıkarsa çok sevineceğimiz bir tanesiyle başlayayım, yeni iPhone tamamen suya dayanıklı olabilir! Yani değerli telefonumuzu suya düşürme, yağmura maruz bırakma gibi kabuslardan yakında kurtulabiliriz. Bu konudaki bir habere göre Apple, su geçirmeyen bir “bileşik malzeme” üzerinde çalışıyor ve bu malzeme iPhone 7’da kullanılacak. Bir diğer iddiaya göre ise %100 suya dayanıklı olmasa bile, yeni iPhone ekranı ıslak elle kullanılabilecek.

Bu yeni malzeme anten çizgilerinin kaldırılmasına da sebep olacak. Bu durumda yeni iPhone’un kasası tamamen metalden yapılmayacak , başka bir malzeme ile radyo dalgalarını alması sağlanacak.

Bir diğer tahmine göre internet konusunda da son teknoloji kullanılacak ve WiFi’den 100 defa daha hızlı olan LiFi yeni telefonlarımızla bize gelecek. Buna ihtimal vermeyenler de var, çünkü LiFi hala gelişme aşamasında olan bir teknoloji ve henüz müşteri karşısına çıkabilecek durumda değil.

Bugüne dek metal kasalı telefonlarda mevcut olmayan kablosuz şarjın iPhone 7’de mümkün olacağını iddia edenler de var. Ancak diğer bir gruba göre 2017ye dek bu mümkün olmayacak ama bu yeni model daha çabuk şarj edilebilecek.

Tüm bu özellikler Fiyata gelince... Önceki iPhone’lardan daha uygun fiyatta olmasını beklememeliyiz. Ancak temel modelin hafıza kartında bir yükseliş söz konusu olacağı söyleniyor. Yani, mevcut iPhone 6s ve 6s Plus’larda hafıza kartı seçenekleri 16GB, 32GB ve 128GB şeklinde sıralanırken iPhone 7’nin hafızası 32GB’tan başlayacak. Daha fazla fotoğraf çekmeye hazır olmalıyız:)

Amerika’da fiyat tahminleri şöyle: iPhone 7 32 GB 649$, iPhone 7 64 GB 749$, iPhone 7 Plus 32 GB 749$, iPhone 7 Plus 128 GB 849$. Türkiye’de ise iPhone 6s'nin Türkiye fiyatından 100-200 TL daha fazla olması bekleniyor.

Şimdilik bu kadar. Bu iddialardan bazıları neredeyse kesinleşti. Hatta fotoğraflar her yerde dolaşıyor. Ama bazıları hala muğlak. Resmen tanıtımına dek emin olamayacağımız noktalar da var. Bekleyelim.

Mutlu bir gün dilerim.

 

Kaynaklar:

http://www.mirror.co.uk/tech/iphone-7-release-date-leaked-8131852
http://www.mirror.co.uk/tech/iphone-7-release-date-leaked-8131852
http://www.cheatsheet.com/gear-style/iphone-7-release-date-price-features-can-you-trust-the-rumors.html/?a=viewall
http://www.macrumors.com/roundup/iphone-7/
http://www.valuewalk.com/2016/08/iphone-7-rumored-price-list/

• • • • •

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok