iPhone 7 Söylentileri - Atölyede ayın konusu. – WOODSAKA

iPhone 7 Söylentileri - 1

Merhaba

iPhone telefonlar için ahşap kılıf üreten bir atölyede en çok konuşulan konulardan biri de yeni iPhone modelleri elbette. Bizde iPhone 7 Ahşap kılıfları tanıtımdan sonra en kısa sürede satışa çıkarmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Halihazırda farklı tasarımlar için birçok numune üretmiş durumdayız ve tanıtım gününü heyecanla bekliyoruz. 

iPhone 7 bugünlerde teknoloji haberlerinde ilk sıraları işgal ediyor.  Ve bu yeni modelle ilgili çok fazla bilgi sızıntısı etrafta dolaşıyor. Popülerliğini göz önüne alırsak bu kadar bilgi sızıntısı olması doğal (Hatta Tayvanlı bir ünlünün elinde görüntülenmiş bile).

Söylentiler daha ilk adımda birbiriyle çelişmeye başlıyor. Genelde iPhone 7 diye adlandırsak da, kimilerine göre ismi “iPhone 6SE” olacak. Bu söylentinin kaynağı da bir Çinli tedarik zinciri, yeni ismi paketlerin üzerinde gördüklerini iddia ediyorlar.

Peki ne zaman piyasaya sürülecek? Eylül’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor (iPhone 6 ve iPhone 6s’in de Eylülde piyasaya sürüldüğünü düşünürsek bu beklenti sebepsiz değil).

“Home” tuşu Apple dizaynında en ikonik unsurlardan biri olarak bilinir. Söylentilere göre yeni iPhone’da artık bu tuş olmayacak. Ancak diğer bir tahmine göre de bu tuş sadece yenilenecek. Bloomberg Technolohy’ye göre yeni iPhone’larda “home” tuşu yerine Macbook bilgisayarlardaki gibi baskıya duyarlı tuş kullanılacak.

iPhone 7’nin iPhone 6’dan da ince olması da bekleniyor. Bu tahminin en büyük sebebi de bir diğer söylenti, kulaklık çıkışının da iptal edileceği. Diğer modellere göre daha ince olabilmesi buna bağlanıyor. Ne kadar mı ince? Tam 1 mm. Bu durumda kablosuz kulaklık kullanacağız demektir. Kulaklık çıkışını kaldırmanın bir diğer faydası da suya dayanıklığı artırmak olabilir.

Çok daha güçlü sensör ihtiyacı dikkate alınarak kamera lensi genişletilmiş, hatta çift lensli kamera beklentisi epey yüksek. Bu çift kamera kullanıcılarına, cep telefonlarıyla SLR kalitesinde ve 3D fotoğraflar çekme lüksü verecek, aynı zamanda az ışıklı ortamda kaliteli fotoğraf çekmeye de olanak sağlayacak. Apple geçen sene, akıllı telefonlar için derinlik sağlayan sensör üreten bir firmayı satın almıştı. Bu söylentiler biraz da buna dayanıyor olabilir.

Söylenti çok, bir sonraki yazıda devam edelim. 

Not: Yazının ikinci bölümünü buradan okuyabilirsiniz.

• • • • •

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok