★ Yorumlar

Müşteri Yorumları

10 reviews
70%
(7)
30%
(3)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Güzel bir kılıf.

Çok güzel bir kılıf. Arkasında ki işleme ise çok güzel. Resmim çokta belli oluyor ahşapta. Kargom ise hızlı ve zamanında geldi. Açık olmak gerekirse verdiğimiz parayı gerçekten karşılıyor. :)

Mükemmel Kılıf

Öncelikle ürün hakkında söyleyeceğim tek bir şey var; Muhteşem! Sipariş ettiğim zaman bu kadar güzel bir kılıfın elime ulaşacağını tahmin etmiyordum. Onun da sebebi şu ki tahta kokusunu çok sevmemem. Ama geldiği zaman ilk elime aldığımda gelen o güzel tahta kokusu çok hoşuma gitti diyebilirim. Kılıf iPhone SE cihazıma tam oturdu. Kulaklık ve şarj girişi ve hoparlör/mikrofon çıkışları geniş ve kullanıma engel olmuyor. Kenarlarının sert olması ve çıkıntılı olması telefonu düştüğü zaman koruyacaktır diye düşünüyorum. Bunun haricinde kutu içerisinde birde teşekkür notu gelmişti el yazısıyla yazılan. Bunu ben o kadar internetten alışveriş yaptım ki hiç birinde görmedim. Teşekkür ederim o güzel not için Fatma Elif Hanım'a da. Daha fazla söyleyebilecek bir şey bulamıyorum. Teşekkür ederim Woodsaka ailesi :)

H
Ahşap Telefon Kılıfı Tasarla - iPhone 8
H.Ö.
İlginiz, alakanız ve ürünün kalitesi

İlginiz, alakanız ve ürünün kalitesi çok iyiydi. Teşekkürler.

Kaliteli ve guzel bir urun.

Kaliteli ve guzel bir urun. Tesekkurler

Çok Şık

Çok şık,eğimi iyi.Kayma yapmıyor.Kaliteli malzeme.

Ahşap Verniğinin Kullanımı - Uygulama Şekli – WOODSAKA

Ahşap Verniğinin Kullanımı - Uygulama Şekli

Woodsaka ahşap cep telefon kılıfı atölyesinden merhaba,

Bir önceki makalede vernik çeşitlerinden, bunların artı ve eksilerinden bahsetmiştik. Bugün de, kullanımıyla ilgili önemli bir kaç madde sıralayarak aynı konuya devam edelim.

Neden vernik kullanırız? Bunun bir çok sebep var. İlk olarak, doğru bir şekilde seçildiğinde/uygulandığında vernik ağacın desenini, dokusunu vurgular. Ona bir karakter verir. Yeni bir ahşaba eski, sıradan bir ahşaba orijinal bir görünüm kazandırır. Birden fazla parçadan yapılan ürünü bir araya getirmede bize kolaylık sağlar. Renk düzensizliklerini giderir ve her tür ağacın rengini derinleştirir. Kısaca, her zaman tavsiye edilmese de, vernik bir çok problemi çözebilir.

Hangi çeşidi kullanılırsa kullanılsın, yapılması gereken ilk şey verniği iyice karıştırmaktır. Su ya da yağ bazlı fark etmez, pigmentler dibe çöker. Bu yüzden karıştırarak kutuda eşit şekilde dağılmasını sağlamalıyız.

Verniği ilk olarak bir parça ahşapta denemeliyiz. Çünkü ürünümüzün verniğe vereceği tepki, ağacın türüne göre değişir. Kutuda belirtilen renk, uygulayacağımız ağacın vereceği tepkiyi tam yansıtmayabilir. Bu riski almamak için en iyi yol, denemektir.

Verniği fırça ya da bir bez parçası ile uygulayabiliriz. Ancak bez parçası kullanmak yaptığımız iş üzerinde kontrolümüzü artıracak, verniğin ahşap tarafından iyice emilmesini sağlayacaktır.

Verniği doğru uygulama şekli şöyledir: öncelikle, dairesel hareketlerle ahşaba yayılır. Daha sonra, herhangi bir iz kalmasın diye fazlalık yüzeyden silinir. Fazlalığın silineceği zamanı ayarlamak hususunda, su bazlı cilanın, yağ bazlı cilaya nispetle çok daha hızlı kuruyacağını da unutmayalım.

Çam ağacı gibi reçineli ağaçlarla çalışmak biraz daha zor olabilir. Verniği uygulamadan önce reçineli budaklar varsa özel bir reçine gidericisiyle temizlenmeli, gerekiyorsa ciladan önce bir kat astar çekilmelidir.

Bir sonraki yazımda, ahşap verniği seçerken, dikkat edilmesi gereken ana faktörleri özetlemek istiyorum. Yayınladığımız her makaleyi Facebook sayfamızda da paylaşıyoruz. Bizi oradan da takip edebilirsiniz.

Görüşene dek, mutlu kalın.

Fatma Elif

___________________________

Yorum Yazın

Mesajınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.