Left Alışverişe Devam Et
Siparişiniz

Alışveris sepetinizde henüz bir ürün yok.

Ev ve Ofis Masanız İçin Ahşap Kalemlikler

Ev ve Ofis Masanız İçin Ahşap Kalemlikler

Merhaba,

Her zaman tekrar ediyorum, ahşap, yaşam alanlarımızda en çok kullandığımız materyallerdendir. Ofislerimiz ise günümüzün büyük bir kısmını içinde geçirdiğimiz mekanlardan biridir. Dolayısıyla, orada ahşabın kullanılması kaçınılmazdır.

Peki neden?

Ahşap ürünlerin tercih edilmesinin birçok nedeni vardır muhakkak, ancak bana göre en önemli nedenlerden biri onun zamansızlığıdır. Estetik açıdan baktığımızda ahşap geçici moda trendlerini aşan bir asalete sahiptir. Zamana karşı koyar ve hatta ona baskın çıkar. Bu sebeptendir ki günübirlik değişen trendleri takip etmeyen, bilakis bu geçici akımların ötesine geçmek isteyenler için ilk tercihtir. Ve bu özelliklerdir ki onu nesiller boyu özenle korunarak kullanılan bir eşya kılar.

Ofislerde ahşabın tercih edilmesini en önemli sebeplerinden biri budur: bu ürünleri nesiller arasındaki beğeni ve tarz farklılıklarını aşması. Her kuşak için geçerli olan belirli değerler taşır. Bu değerlerden bazıları iştiyak ve başarıdır. Muhtemelen ahşabın estetik güzelliği ve çok pahalı olduğuna dair varolan inanış sebebiyle bir ofisteki ahşap ürünler bu ortak değerleri kendiliğinden yansıtır: işe olan tutkuyu ve başarıyı.

Ayrıca ahşap yenilenebilir bir hammaddedir, doğal olmayan bir malzeme bu özelliğe sahip olamaz. Günlük kullanımdan kaynaklanan ufak zedelenmeleri kendi kendine onarabilir. Dolayısıyla ahşap bir ürün uzun bir süre ve en mükemmel haliyle kullanılabilir.

Çalışma mekanlarında tercih edilmelerinin diğer bir sebebi de ağaçtan mamul ürünlerin çalışanlar üzerindeki, psikolojik ve fiziksel, etkisidir. Çalışanların performansı da çalışma mekanının tasarımından ve mekanda kullanılan materyallerden etkilenebilir. Çünkü performans, yetenek, motivasyon ve imkanların birleşiminin bir ürünüdür. Bu yüzden, çalışanların performansı konforlu, iç mekanda doğal malzemelerin kullanıldığı çalışma alanlarında daha da artmaya meyyaldir. Bir mimarlık firmasının araştırmasına göre ahşap kişinin üreticiliğini artırır. Ahşap ürünlerin, görsel ve dokunsal özellikleriyle, çalışanların yaratıcılığı üzerinde olumlu etkisi vardır. Ağacın sıcaklığı, doğallığı ve kişiyi -özellikle- görsel açıdan zenginleştiren dokusu onu vazgeçilmez kılar.

Woodsaka ekibi son zamanlarda ofisleriniz, çalışma alanlarınız için yeni tasarımlar üzerine yoğunlaştı. Önceliğimiz olarak ahşap kalemlik ve organizerleri belirledik ve işte, yeni tasarımlarımızla karşınızdayız. Ürettiğimiz çok sayıdaki kalem kutularından ikisinin fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz. Diğer kalemlikleri buradan görebilirsiniz.

Scope Ahşap KalemlikAhşap Kalemlik

 

Bu iki kalemlik sapele ve cevizin harika uyumunu masanıza, ofisinize taşıyacak. Çalışma alanınıza ağacın sıcaklığını ve doğallığını getirecek. Aynı zamanda bu ahşap kalem kutuları kalemlerinizi, fırçalarınızı ya da makas, küçük cetvel gibi ufak tefek ofis araç malzemelerinizi bir arada tutacak.

Sapele ve cevizden üretilen bu ahşap kalemlikler bir kaç farklı modelde hazırlandı. Hareketli ve şık bir tasarım için sapele ince çubuklar halinde kesildi ve ceviz dikdörtgenler ile sabitlendi. Son halini alması için dikkatle zımparalanıp yağlandı.

Başlangıç olarak, Scope serimizden ayrı bir grup olarak, iki farklı tasarımı ele aldık: tekli ve ikili ahşap kalemlikler. Bu ürünleri tek tek alabileceğiniz gibi ikili olarak da kullanabilirsiniz. Tekli kalem kutusunda diğer küçük ofis gereçlerinizi toplarken, ikili kalem kutusunun bir bölmesini fırça ya da boya kalemlerinize, diğer bölmesini ise dolma kalemlerinize ayırabilirsiniz. Bu kalemliklerin masanızı organize etmenizde size büyük yardımı olacaktır.

Güzel ve verimli bir iş günü dilerim,

Sevgilerimle.

Yorum Yazın

Mesajınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.