Woodsaka Blog Sayfası – WOODSAKA™

Woodsaka Blog

Ürüne Yakışır İsimler - Ürün Nasıl Markalandırılmalı? -II-

Ürüne Yakışır İsimler - Ürün Nasıl Markalandırılmalı? -II-

Çağrışımsal ya da fikir veren isimler betimsel isimler kadar net değildir ama ürünün ne işe yaradığı hakkında bir fikir verirler. Ancak tam olarak amacını belli etmezler. Biraz kelime oyunu vardır, ilginç ve yaratıcı isimlerdir. OfficePro serimiz buna çok güzel bir örnek. O bir organizer, ofisinizdeki en büyük yardımcınız. Profesyonel bir çalışma ortamı için en gerekli gereçlerden biri aynı zamanda. Ve ismiyle tüm bunları çağrıştırıyor bence.
Devamını Oku
Ürüne Yakışır İsimler - Ürün Nasıl Markalandırılmalı? -I-

Ürüne Yakışır İsimler - Ürün Nasıl Markalandırılmalı? -I-

Bahar aylarını neredeyse yarıladığımız şu günlerde bir soğuk bir sıcak günlere uyanıyoruz. Ağaçlar çiçeğe durdu, parklar bahçeler yeşillendi. Nisan ayının güzelliği bu. Süryanice Nisanna, Sümerce Nisag’dan gelen bir isim Nisan. Sümercede “ilk meyve”, “taze mahsül” anlamlarına gelir. Latincesi Aprilis, kökünü Latince “aprire” kelimesinden alır, açmak. Ağaçların çiçek açtığı ay yani. Her ayın ismi böyle güzel anlamlar saklar. Yüzlerce yıl önce dilimize girmiş her isim, her dağın, köyün, nehrin ve şehrin adı böyledir.  
Devamını Oku
Hediye Verme Sanatı -II-

Hediye Verme Sanatı -II-

Ama unutmamak lazım, hediye seçmek sanattır. Ve eğer kalıcı, şık, kullanışlı ve dayanıklı bir hediye arıyorsanız, doğru yerdesiniz: Woodsaka ahşap atölyesi. Buyrun bakın bir raflarmıza. Eminim size uygun bir seçenek mutlaka orada bir yerde durmaktadır. Bir değil, bir kaç belki de:) Masanızdaki kağıtları bir araya toplayacak bir kağıt rafı, ya da dergilerinizi zarif bir şekilde düzenleyecek bir dergilikaltıgen bir kalemlik seti, ya da çekmeceli bir organizer… Hepsi ve daha fazlası, sizin ve sevdiklerinizin ev ve masalarını süslemek, hayatlarınızı kolaylaştırmak için woodsaka.com raflarına sizleri bekliyor.
Devamını Oku
Hediye Verme Sanatı -I-

Hediye Verme Sanatı -I-

Kapıya gelen sürpriz bir paketten kim hoşlanmaz ki? Peki ama ne almalıyız? Nasıl almalıyız? Evet, kadim soru: hediye alacağım ama ne alayım? Ciddi bir soru bu. Çünkü hediye vermek sanattır. Güzel bir hediye kişinin ruh halini yükseltir, ilişkileri geliştirir, hataları telafi eder. Ya da, sadece ve basitçe sevdiklerimize onlara değer verdiğimizi gösterir. Her ne sebeple olursa olsun, hediye vermek sadece karşımıza çıkan ilk ürünü paketleyip sunmak değildir. Üzerinde düşünülmesi, emek harcanması gereken bir süreçtir.

Devamını Oku
Ahşap Ofis Ekipmanları - Ahşap Masaüstü Organizer, Laptop Standı, Kalemlik ve Saksı

Ahşap Ofis Ekipmanları - Ahşap Masaüstü Organizer, Laptop Standı, Kalemlik ve Saksı

İş yerlerimiz, hayatımızın büyük bir kısmının geçtiği mekanlardır. Hemen hepimiz, ofisimizde, masamızda veya atölyemizde bizden bir dokunuş olsun isteriz.
Devamını Oku
Ahşapla Çalışmak

Ahşapla Çalışmak

Merhaba

Kimileri için ahşapla çalışmak bir hobidir, kimileri içinse bir tutku. Tutkunlarını ahşaba çeken onun doğal güzelliği, zamana olan direnci ve hatta zamanın onu adeta yenilemesi, zenginleştirmesidir.

Devamını Oku
Düzenli ve Yeşil Bir Ofis İçin

Düzenli ve Yeşil Bir Ofis İçin

Ofis araç gereçlerinin düzenli bir şekilde tutulmasının da ofiste hem zamandan, hem enerjiden tasarruf sağlayacağı bir gerçektir. Düzenli bir masa işlerimizi daha organize yürütmemizin yanı sıra, gereksiz tüketimi azaltmamızı da sağlar. A4 kağıtlarımızı, evraklarımızı, zarflarımızı, ve hatta tüm ofis araç gereçlerimizi toparlayan bir organizer işlerimizi oldukça kolaylaştıracaktır.
Devamını Oku
Kalitenin Sırları -4-

Kalitenin Sırları -4-

Woodsaka atölyesi olarak kalıcı bir toplam kalite yönetiminin, tüm çalışanların kendi alanlarıyla ilgili işlere doğrudan katılmasıyla sağlanacağına inanıyoruz. Zaten toplam kalite yönetimi bunu gerektirir. Aktif katılımla herkes bir ürünün, mesela masaüstü organizerin tasarımından malzeme seçimine, prototip testinden düzenlenmesine, yapıştırılıp son zımparasının atılmasına dek her aşamasını takip eder, bir hata gorse söyler ve gerekirse modifikasyona gidilir. Böylece tüm sistem etkili ve esnek bir şekilde, bir bütün olarak kusursuz işler.
Devamını Oku
Kalitenin Sırları -3-

Kalitenin Sırları -3-

Tasarım için kalemin kağıda değdiği andan, ürün paketinin üzerine etiketin yapıştırıldığı ana dek, kaliteden taviz vermeden çalışmak gerektiğini biliyoruz. Üretim sürecini her geçen gün geliştirmemiz kalite çıtamızı daima yukarıda tutmamızı sağlıyor. Kaliteli bür ürüne son dokunuş yapıldıktan, mesela masaüstü isimlik son defa kuru bezle silinerek parlatıldıktan sonra çalışma masamıza koyup bir bakarız. İşte, kalite bu deriz içimizden ve bir sonraki ürüne devam ederiz gülümseyerek.
Devamını Oku
Kalitenin Sırları -2-

Kalitenin Sırları -2-

Kaliteli bir sonuç almak için tüm aşamalarda en uç noktada titiz olmak gerekir. Biz Woodsaka olarak bu konuda taviz vermiyoruz. Bir masaüstü kalemlik ya da masaüstü isimlik üretirken kaliteyi korumak için gerekli tüm adımları atıyoruz. Nasıl mı? Yeni bir masaüstü organizerimiz var diyelim, o çok sevdiğiniz Xpro serisine eklenen yeni bir üye. Atölyemizdeki rafta yerini alması için son cilasının atılması yetmiyor, kendilerini bir çok açıdan ilk olarak değerlendirmeye tabii tutuyoruz. 
Devamını Oku
Kalitenin Sırları -1-

Kalitenin Sırları -1-

Uyum kalitesine ulaşmak için üretim yeteneği, denetim ve kontrol mekanizmasının sağlıklı işlemesi gerekir. Tasarladığımız her üründe takip ettiğimiz bu aşamalar sayesinde her bir ahşap ofis aksesuarımız üretim amacına, önceden belirlenmiş spesifik özellikleriyle uyum sağlar.
Devamını Oku
Doğal Yağlar - Ahşap İçin Doğal Koruma Yağları -2-

Doğal Yağlar - Ahşap İçin Doğal Koruma Yağları -2-

Ahşap ürünümüzde son aşama olarak doğal yağ kullanmaya karar verdik diyelim, ancak sorular burada bitmiyor. Ahşap yağının nerede, nasıl ve ne zaman kullanılacağına dair çok fazla kafa karışıklığı var.
Devamını Oku
62 results
Left Alışverişe Devam Edin
Siparişiniz

Alışveris Sepetinizde Henüz Bir Ürün Yok